Psikonöroimmünoloji;insan psikolojisi, bağışıklı sistemi , sinir sitemi ve hormon sistemi arasındaki bağlantıları araştıran bir bilim dalıdır.PNİ bir çeşit kişiye özel araştırma metodudur. Normalde insan vücudu her durumun altından kalkabilecek kadar güçlüdür, eğer kişide bir hastalık oluştuysa altında daha önceden yaşanmış ve iyileşmemiş bir travma olma ihtimali çok yüksektir. PNİ de bu travma, bu travmanın neden iyileşmediği ve iyileşmeyen bu travmanın sebep olduğu fizyolojik durumlar tespit edilir.Tamamen kişiye özel olarak gerçekleştirilen PNI terapi,tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

PNI terapi pek çok farklı vakaa için uygulanabilir ancak temelde; sinir sistemi, sindirim sistemi ve hormon dengeleri ve insan psikolojisi arasındaki ilişkiye odaklanmaktadır. Rahatsızlığın başlangıcı, kronikleşme aşamaları, özetle serüveni üzerine tespitlerde bulunan PNI, başta stres olmak üzere, anksiyete, korkular, gerginlik, öfke patlamaları, kalp hızının ve kan basıncının artışı, terleme ve benzeri durumların fizyolojik olarak insanda oluşturduğu etkilere odaklanır ve olumsuzlukların kısmen ya da tamamen ortadan kaldırılması için çalışır.

PNI Uygulama Alanları

PNI terapi çalışmalarının büyük kısmı; stres yönetimi ya da stres azaltıcı amaçlar doğrultusunda immün sistemindeki strese bağlı değişikliklerin düzeltilmesiyle ilişkilidir. Temelde bu durumla ilişkili sorunlarda PNI Terapi yöntemine başvurulur; Depresyon başta olmak üzere, kilo kontrolü, kronik uykusuzluk ve yorgunluk gibi durumları için etkin bir yöntem olduğu söylenebilir.

Bunların yanı sıra;

İnsülin Direnci

Polikistik Over Sendromları

Romatoid Artrit

Ankilozan Spondilit

Diyabet

Gastrit

Multiple Skleroz

Astım

Alerji

Ülseratif Kolit

Sedef

Egzama

Migren

İrritabl bağırsak rahatsızlıkları

PNI terapi yardımcı bir yöntemdir ve mutlaka alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. PNI terapinin bir yardımcı yöntem olduğu unutulmamalıdır. Mutlaka uzman hekim tavsiyesi ile PNI terapi uygulama ihtisasına sahip kişiler tarafından yapılmalıdır.ufuksalman.com Web sitesi içeriği, sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Buradaki bilginin hekim muayenesi ve hekim konsultasyonu sonucu sağlanan bilgi ile kıyaslanamayacağını hatırlayınız.

Copyright 2021 SADE SOFT. TECH. All Right Reserved